Pfizer ma szczepionkę na Omikron. Zaczynają się badania kliniczne

Pfizer ogłosił właśnie , że rozpoczął badania kliniczne nad zmienioną formułą szczepionki chroniącej przed wariantem koronawirusa Omikron.

Dawki przypominające szczepionki Pfizer-BioNTech wedlug badań wykazały, że skutecznie neutralizują Omikron. Przyjęcie tylko dwóch podstawowych dawek jest o wiele mniej efektywne.

Obecne badania pokazują, że dawki przypominające nadal zapewniają wysoki poziom ochrony przed ciężkim zachorowaniem i hospitalizacją z powodu Omikrona. Zdajemy sobie jednak sprawę, że należy być przygotowanym na wypadek, gdy ta ochrona z czasem osłabnie i ewentualnie pomóc w rozwiązaniu problemu omikrona i nowych wariantów w przyszłości – przekazała Kathrin Jansen, kierownik działu badań i rozwoju szczepionek w firmie Pfizer

Udział w badaniach klinicznych weźmie do 1420 osób w wieku od 18 do 55 lat. Zostaną one podzielone na trzy grupy. Jedna z wyodrębnionych grup otrzyma dwie dawki szczepionki Pfizera przeciw COVID-19, inna dwie dawki i dawkę przypominającą, a trzecia szczepionkę o zmienionej formule mającej chronić przed wariantem Omikron.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: