Specjalne siatki zabezpieczą wiadukty na sieci tras krajowych na Pomorzu

Drogowcy rozpoczęli poprawę bezpieczeństwa na wiaduktach. Przy trasach krajowych trwa montaż siatek, które mają zapobiec wpadnięciu między szczeliny mostów.

Jak przekazał Piotr Michalski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku  takie poważne wypadki zdarzały się w przeszłości

Ludzie próbowali przechodzić przez bariery ochronne. Zdarzały się osoby, które odniosły obrażenia, bo spadły z wysokości. Chcemy wykluczyć takie sytuacje. Nad barierą, od zewnętrznej strony, na specjalnych wysięgnikach jest siatka, która wystaje jeszcze metr w górę – wyjaśnił Piotr Michalski

Aktualnie trwa montaż 1200 metrów bieżących siatek. Na Pomorzu w pierwszym etapie drogowcy zabezpieczą 15 wiaduktów. Zabezpieczone zostaną między innymi wiadukty na ekspresowej siódemce, a także na obwodnicy Chojnic i Słupska.

Inwestycja , która jest warta 300 tysięcy złotych ma się zakończyć do lutego. W części kraju siatki są rozciągane niczym trampolina między szczelinami. Wszystkim towarzyszą tablice ostrzegające przed upadkiem z wysokości.

Na Pomorzu sposób zabezpieczenia ma być inny, ponieważ siatki budowane są pionowo.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: