Ruch wahadłowy na ulicy Piotrkowskiej w Gdańsku

Wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ulicy Piotrkowskiej zaplanowane jest na wtorek, 29 marca.

29 marca o godz. 6.00 zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na ul. Piotrkowskiej, od ul. Warszawskiej do ul. Ostrołęckiej. Ruch będzie sterowany całą dobę ręcznie.

Jezdnia na ul. Piotrkowskiej zostanie częściowo rozebrana. W miejscu, gdzie będzie wykonywane torowisko, kierowcy będą poruszali się po tymczasowej nawierzchni. Organizacja ruchu ma się utrzymać do  9 kwietnia.

Na jeden dzień wspomniany fragment ul. Piotrkowskiej zostanie zamknięty dla ruchu

Od godziny 20.00 w sobotę, 2 kwietnia do godziny 10.00 w niedzielę, 3 kwietnia ulica Piotrkowska będzie nieprzejezdna w kierunku ul. Warszawskiej. Objazd zostanie poprowadzony ul. Człuchowską i ul. Świętokrzyską. W tym czasie wykonywane będą prace polegające na balastowaniu i podbiciu nawierzchni torowej.

Terminy mogą ulec zmianie w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Zmiany w organizacji ruchu związane są z budową trasy Nowa Warszawska. Według harmonogramu  inwestycji zakończenie robót ma się zakończyć w listopadzie 2022 roku. Nowa linia tramwajowa uruchomiona zostanie w pierwszym kwartale 2023 roku. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm MTM Firma Budowlano-Drogowa MTM SA – Lider, Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe RAJBUD Sp. z o.o.– Partner. Koszt inwestycji to ok. 60 mln złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: