Znęcał się nad matką. Został zatrzymany i usłyszał zarzuty

Policjanci zatrzymali 31-latka z gminy Nowa Wieś Lęborska. Mężczyzna był podejrzany o znęcanie się nad własną matką.

Mundurowi interweniowali w niedzielę wieczorem w jednym z domów na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska. Ze zgłoszenia wynikało, że pijany mężczyzna wszczął awanturę w trakcie której groził swojej matce nożem. Policjanci po dotarciu na miejsce obezwładnili i zatrzymali agresywnego 31-latka.

Dzielnicowy  przeprowadził szczegółowe rozpoznanie sytuacji rodziny. Poczynione przez policjanta ustalenia wskazały na zasadność wydania mężczyźnie natychmiastowego nakazu opuszczenia zajmowanego wspólnie z matką domu i zakazu zbliżania się do niego na odległość 100 metrów. Rodzina została objęta procedurą „Niebieskiej Karty”.

Nadużywający alkoholu 31-latek od kilku miesięcy wszczynał w domu awantury, w trakcie których poniżał matkę, szarpał ją, wyzywał, groził jej nożem, podpaleniem i pozbawieniem życia. Na podstawie zgromadzonych materiałów śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut znęcania się. Dzielnicowy wydał mu nakaz natychmiastowego opuszczenia domu, połączony z zakazem zbliżania się do najbliższego otoczenia.

Policjanci mogą podjąć decyzję o 14-dniowej izolacji sprawcy przemocy od otoczenia niezależnie od toczącego się postępowania karnego. Dotyczy to sytuacji, w których konieczne jest natychmiastowe zapewnienie bezpieczeństwa osobom dotkniętym przemocą.

Przestępstwo znęcania się jest zagrożone karą 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: