Chciał oszukać tachograf, stracił prawo jazdy

Policjanci z  Gdańska zatrzymali do kontroli 33-letniego kierowcę samochodu ciężarowego marki Scania, który fałszował zapis tachografu oraz nie umieścił na samochodzie tablic informujących o przewozie materiałów niebezpiecznych.

We wtorek na  ulicy Kontenerowej patrol ruchu drogowego specjalizujący się w transporcie drogowym, zatrzymał do kontroli ciężarową Scanię wraz z naczepą. Mundurowi w czasie kontroli  stwierdzili, że 33-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego nie zarejestrował na karcie kierowcy prawidłowych wskazań, a zapis czasu pracy kierowcy został zakłócony przez umieszczony na impulsatorze magnes.

Kierowca dzięki temu mógł  jechać ciężarówką przez wiele godzin, nie zatrzymując się na odpoczynek. Ponadto mężczyzna nie umieścił na samochodzie tablic informujących o tym, że przewozi materiały niebezpieczne.

Funkcjonariusze zabezpieczyli magnes dla potrzeb dalszego postępowania. Kierowca został natomiast ukarany mandatem w wysokości 2000 zł. Policjanci dodatkowo zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące, a wobec przewoźnika realizującego transport wszczęto postępowanie administracyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: