Ciężarówki z pomocą wyjechały z Pomorza do Lwowa

Kilkadziesiąt ton darów dla walczącej z rosyjską agresją Ukrainy wyjechało wczoraj w Gdańska do Lwowa.

Wśród darów była żywność, leki, środki czystości i ubrania. Zaplanowane zostały już kolejne transporty w ramach akcji humanitarnej.

W wyniku rosyjskich ataków na miasta i wsie, każdego dnia giną cywile, a dziesiątki zostaje rannych. Ponad 3 mln mieszkańców Ukrainy musiało opuścić swoje domy. Konwój dwóch ciężarówek z pomoc humanitarną wyruszył z gdańskiego stadionu w środę po południu. Gdański stadion jest w tej chwili największym gdańskim magazynem pomocy humanitarnej.

 Skala potrzebnego wsparcia dla Ukrainy jest niewyobrażalna. Dziękuję, że Pomorze już od pierwszych dni pomaga Ukrainie. To wielki dar, który płynie prosto z serca. Nie zapomnimy tego nigdy – przekazał Oleksandr Plodystyi, konsul Ukrainy w Gdańsku

Marszałek województwa pomorskiego przekazał , że to dopiero początek .

( fot. pomorskie.eu)
( fot. pomorskie.eu)

Dziś uruchamiamy stały most humanitarny, który połączy Gdańsk, Trójmiasto i Pomorze z Ukrainą. Te dwa tiry to dopiero początek– powiedział Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego

Planowane jest wysłanie aż 100 ciężarówek z pomocą, które będą załadowane żywnością o długim terminie przydatności, lekarstwami, środkami czystości czy ubraniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: