Chciała sprzedać ubrania, a straciła 6000 złotych. Mieszkanka powiatu słupskiego padła ofiarą oszustwa

Mieszkanka powiatu słupskiego zamierzała sprzedać w Internecie ubrania. Niestety kobieta padła ofiarą oszustów, a z jej konta zniknęło 6000 złotych.

49-letnia kobieta zgłosiła się do Komendy Miejskiej Policji w Słupsku. Poinformowała, że padła ofiarom oszustwa internetowego. Kobieta poprosiła swojego 14-letniego syna o wystawienie na sprzedaż ubrań w Internecie.

Oszuści znajdują co raz to nowe sposoby na wyłudzenie pieniędzy od użytkowników stron internetowych i portali sprzedażowych. W tym przypadku sprzedający zostali poinformowani o osobie zainteresowanej zakupem koszulek już po koło 30 minutach – powiedział sierż. szt. Jakub Bagiński, oficer prasowy słupskiej policji

49-latka aby otrzymać pieniądze od kupca musiała poprzez aplikację wejść w nadesłany link i podać swój adres mailowy. Następnie 49-latka w wiadomości e-mail otrzymała kod QR, który przekierował ją na stronę internetową, na której konieczne było wybranie banku oraz wpisanie danych logowania do konta.

Po uzupełnieniu na telefon pokrzywdzonej zaczęły przychodzić wiadomości SMS, z informacją o przelewach z konta pokrzywdzonej, na inne konta. Wtedy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa w wyniku którego straciła łącznie 6000 zł.

Policja po raz kolejny apeluje o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególną ostrożność podczas sprzedawania oraz robienia zakupów w Internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: