Funkcjonariusze KAS zatrzymali ponad 200 kg marihuany

Funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni zabezpieczyli ponad 206 kilogramów marihuany, blisko 18 kilogramów haszyszu.

Łączna czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ponad 13 mln złotych Substancje były ukryte w specjalnie przygotowanej do tego celu metalowej konstrukcji i przywiezione do Polski z Hiszpanii. W sprawie został zatrzymany 42–letni mieszkaniec województwa pomorskiego.

 Funkcjonariusze pomorskiej KAS oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach ustalili, że w najbliższym czasie na teren województwa świętokrzyskiego może trafić duża ilość narkotyków. Skrupulatna i drobiazgowa praca funkcjonariuszy pozwoliła ustalić szczegóły, dzięki którym w miniony poniedziałek w Gdyni podjęli działania wobec 42 –latka, kierującego samochodem ciężarowym – poinformował asp. Sebastian Pakalski, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku

Wewnątrz zatrzymanej naczepy znajdowała się kilkutonowa metalowa konstrukcja, która została przywieziona z terenu Hiszpanii. Wewnątrz konstrukcji znajdowały się podejrzane pakunki.

( fot. pomorskie.kas.gov.pl)
( fot. pomorskie.kas.gov.pl)

Po dokonaniu odwiertu, a następnie przy pomocy odpowiedniego sprzętu pobrano próbkę z jednej z paczek. Próbka została poddana badaniu narkotykowym testerem. Po chwili wyszło na jaw, że w środku ukryta jest najprawdopodobniej marihuana. Wtedy do działań wkroczyli funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni, którzy rozcięli poszycie metalowej konstrukcji. Szybko okazało się, że 42–letni mieszkaniec województwa pomorskiego przewoził ponad 206 kilogramów marihuany i blisko 18 kilogramów haszyszu – poinformowano w komunikacie rzecznika Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku

Zabezpieczone specyfiki trafiły do kryminalistycznego laboratorium. Zatrzymanemu 42-latkowi  policjanci zapewnili w policyjnym areszcie. Mężczyzna w Prokuraturze Okręgowej w Kielcach usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przywozu znacznej ilości środków odurzających, za co grozi mu minimum 3-letni pobyt w zakładzie karnym.

Sąd Rejonowy w Kielcach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca województwa pomorskiego na okres 3 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: