Niemiecki koncern chce wybudować farmy wiatrowe na Bałtyku

Niemiecki koncern energetyczny RWE złożył wniosek o trzy lokalizacje dla farm wiatrowych na Bałtyku.

Jednym z inwestorów w zieloną energię na polskim morzu jest również PGE, która chce wybudować jedną z największych morskich farm wiatrowych na świecie.

Polska kontynuuje program rozbudowy morskiej energetyki wiatrowej, uwalniając w konkurencyjnym postępowaniu kolejne obszary pod inwestycje na Morzu Bałtyckim. W ostatnich dniach RWE Renewables złożyło trzy wnioski o nowe pozwolenia lokalizacyjne dla morskich farm wiatrowych.

Uczestniczymy aktywnie w pracach na rzecz polskiego rynku offshore wind już od wczesnego etapu jego tworzenia. Intensywnie rozwijamy projekt F.E.W. Baltic II, co daje nam kompleksowe rozpoznanie potrzeb i uwarunkowań tego wyjątkowo istotnego dla krajowej gospodarki sektora – poinformował Grzegorz Chodkowski z RWE, odpowiedzialny za rozwój sektora offshore wind w Polsce

Projekt farmy wiatrowej F.E.W. Baltic II jest realizowany w polskiej części Morza Bałtyckiego na obszarze ok. 41 km² w odległości ok. 50 km od brzegu na wysokości Ustki i na głębokości 30-50 metrów pod wodą. Firma planuje jednak uruchomienie kolejnych farm w trzech nowych lokalizacjach.

Na Bałtyku ma powstać jedna z największych morskich farm wiatrowych na świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: