Pobił córkę bo nie chciała zrobić ciasta. Został zatrzymany przez dzielnicowych z Sopotu

52-letni mieszkaniec Sopotu został zatrzymany przez dzielnicowych. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie się nad żoną i córką.

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie w miniony poniedziałek udali się do jednego z mieszkań w Sopocie.  Ze zgłoszenia wynikało , że doszło tam do przemocy, a sprawcą jest ojciec. Funkcjonariusze potwierdzili na miejscu zgłoszenie i zatrzymali 52-letniego mężczyznę, który szarpał swoją 17-letnią córkę, a następnie kilkukrotnie uderzył ją drewnianym przedmiotem, bo nie chciała upiec ciasta.

Na podstawie szczegółowego rozpoznania sytuacji w rodzinie okazało się, że mężczyzna od wielu lat dręczył psychicznie i fizycznie swoją żonę, a także 17-letnią córkę kiedy mieszkali w Sopocie jak i poza Trójmiastem. 52-latek  wszczynał awantury, bił, szarpał i wyzywał swoją żonę. Ponadto bił, podduszał i wyzywał swoją córkę, a także zmuszał ją do prac fizycznych w gospodarstwie rolnym.

Na podstawie zebranych dowodów prokurator postawił mężczyźnie zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną i córką. Po przesłuchaniu zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia mieszkania i dozoru policyjnego polegającego na zakazie zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, a także obowiązkowym stawiennictwie dwa razy w tygodniu w jednostce Policji.

Przestępstwo znęcania się zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Za znęcanie się nad osobą nieporadną ze względu na wiek grozi do 8 lat więzienia.

Sprawa jest rozwojowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: