Spadł z peronu na torowisko. Pomógł mu policjant po służbie

Na stacji PKP Gdańsk Główny w miniony piątek doszło do niebezpiecznej sytuacji.

Mężczyzna, który był pod wpływem alkoholu spadł z peronu na torowisko. Świadkiem całego zdarzenia był będący poza służbą dzielnicowy komisariatu na Oruni sierż. sztab. Tomasz Kruger. Dzielnicowy bez zastanowienia wskoczył za mężczyzną, aby go wyciągnąć w bezpieczne miejsce.

Policjant, który był poza służbą i czekał na przyjazd pociągu, zwrócił uwagę na chodzącego po peronie mężczyznę. Miał on problemy z utrzymaniem się na nogach, a stan wskazywał, że mężczyzna znajduje się pod znacznym wpływem alkoholu.

W pewnym momencie mężczyzna ten zataczając się, spadł z peronu na torowisko i nie był w stanie się podnieść. Dzielnicowy widząc całą sytuację wskoczył za mężczyzną, aby go wyciągnąć z torów w bezpieczne miejsce. Pomogły mu dwie osoby, które stały na peronie.

W tej sytuacji liczyła się każda minuta ponieważ w każdej chwili na tory mógł wjechać pociąg. Gdyby nie natychmiastowa reakcja policjanta nie wiadomo, jaki byłby finał tego zdarzenia.Po sprawdzeniu stanu zdrowia nietrzeźwego mężczyzny policjant zwrócił się z prośbą o pomoc do patrolu funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei. Ostatecznie mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień.

To nie pierwsza bohaterska postawa dzielnicowego z komisariatu na Oruni. W lutym ubiegłego roku Tomasz Kruger wspólnie z drugim funkcjonariuszem zabiegli tragedii i ściągnęli z tafli lodu jeziora chorego mężczyznę, który nie zdawał sobie sprawy z grożącego mu niebezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: