Zarzut dla rodziców adopcyjnych za znęcanie się nad małoletnimi dziećmi

Prokuratura Rejonowa w Kartuzach przedstawiła rodzicom adopcyjnym małoletnich dzieci zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się.

Śledztwo w tej sprawie zostało zainicjowane przez szkołę, do której uczęszczały dzieci.

Podczas  badania u 7-letniej dziewczynki oraz 9-letniego chłopca stwierdzono urazy w postaci krwawych wylewów odpowiadającym stłuczeniom na całym ciele, a u chłopca dodatkowo złamanie obojczyka – poinformowała  prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Na podstawie  zgromadzonych materiałów prokurator zarzucił rodzicom popełnienie wspólnie i w porozumieniu przestępstwa znęcania się fizycznego i psychicznego nad nieporadnymi ze względu na wiek dziećmi poprzez stosowanie kar cielesnych w postaci uderzania pięścią, dłonią, jak również innymi przedmiotami w różne części ciała, używanie wobec dzieci słów obelżywych, poniżanie, krzyczenie bez powodu, a także straszenie powrotem do domu dziecka lub umieszczenie w domu poprawczym czy ograniczenie im dostępu do jedzenia.

Do znęcania się nad małoletnimi dziećmi dochodziło od czerwca 2021 roku do marca 2022 roku. Czynności z udziałem podejrzanych zostały przeprowadzone w dniu 25 marca. Oboje podejrzani odmówili złożenia wyjaśnień. Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do sądu wniosku o tymczasowe aresztowanie obojga.

Zarzucone podejrzanym przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: