Dofinansowanie dekodera lub telewizora. Można już składać wnioski

Dla wszystkich odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce szykują się poważne zmiany. Każdy telewizor aby skorzystać z najnowszego standardu będzie musiał posiadać odpowiednie funkcje.

W Polsce od 1 lipca 2022 roku  podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej, zostanie wprowadzony nowy standard nadawania programów DVB-T2/HEVC. Dotychczasowa technologia nadawania zostanie zastąpiona nowym standardem DVB-T2/HEVC i zapewni możliwość bezpłatnego odbioru większej liczby programów telewizyjnych w jakości obrazu HD/UHD oraz dźwięku.

Zmiany będą następować stopniowo. W województwie pomorskim nastąpią one od 25 kwietnia br. Wnioski o przyznanie dofinansowania na zakup odbiornika cyfrowego, który umożliwi odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w nowym standardzie cyfrowym DVB-T2 można składać od 21 marca. Chodzi o dopłaty na dekodery, w wysokości 100 zł.

Wniosek o dofinansowanie możemy złożyć osobiście bądź przez pełnomocnika za pośrednictwem:

  •  formularza online na platformie gov.pl
  •  Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej

Po złożeniu wniosku otrzymamy specjalny kod na podany w formularzu online adres e-mail lub w postaci wydruku przekazanego przez pracownika Poczty Polskiej, który będzie rejestrował wniosek w systemie. Następnie otrzymany kod z przyznanym świadczeniem możemy zrealizować w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. W całym kraju jest obecnie 1500 punktów sprzedaży.

Niezbędne informacje o rządowym programie dofinansowania możemy uzyskać pod numerem infolinii 42 253 54 30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: