Autobus SOS kończy pomocowy sezon w Gdańsku

31 marca „autobus SOS – pomoc” ostatni raz wyruszy w trasę, by nieść wsparcie osobom w kryzysie bezdomności w Gdańsku.  Zakończy się kolejny sezon mobilnego wsparcia.

Załoga pojazdu od 29 listopada ub. roku wydała osobom w kryzysie bezdomności w Gdańsku łącznie ponad 15 tys. porcji zupy. Przekazano łącznie około 2 tys. sztuk ciepłej odzieży na zmianę. Część odzieży ofiarowali mieszkańcy, wspierając i wzmacniając w ten sposób działania miasta na rzecz osób doświadczających bezdomności.

Dziękujemy za tą pomoc gdańszczankom i gdańszczanom, którzy jak zawsze są wrażliwi na potrzeby drugiego człowieka. Załoga autobusu codziennie wydawała odzież osobom potrzebującym. To było konkretne, istotne wsparcie w trudnym jesienno-zimowym oraz epidemicznym czasie – powiedziała  Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Pracownik socjalny udzielał w pojeździe osobom w kryzysie bezdomności informacji o innych formach pomocy, dostępnych w mieście. Z kolei ratownik medyczny w miarę potrzeby służył konsultacją. Codziennie z oferty mobilnego wsparcia w mieście korzystały średnio 54 osoby.

Środki na działanie „autobusu SOS – pomoc” w br. zabezpieczył gdański MOPR. Pojazdu użyczała spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Autobus ponownie wyruszy w trasę pod koniec listopada tego roku, by nieść wsparcie osobom w kryzysie bezdomności, które z różnych przyczyn pozostają w miejscach niemieszkalnych. Po raz pierwszy ta mobilna usługa została uruchomiona w mieście w 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: