Nowy, letni rozkład lotów z gdańskiego lotniska

Nowa siatka połączeń z Gdańska zaczęła obowiązywać od niedzieli, 27 marca. Będzie to 87 połączeń na 70 lotnisk, do 22 krajów, realizowanych przez 10 przewoźników.

W letnim rozkładzie powrócą ulubione wakacyjne loty. Pojawią się również zupełnie nowe propozycje. W ofercie połączeń letnich będą greckie wyspy Kreta, Korfu i Santorini, cypryjskie Pafos i Larnaka oraz chorwacki Zadar i Split. Nadal będzie można  podróżować na Maltę i do włoskiego Bergamo.  W ofercie znajduje się również Walencja, Wenecja, Piza, Barcelona i bułgarskie Burgas.

Wiosną i latem można polecieć w zupełnie nowe miejsce, do litewskiego Wilna, a także do Wiednia. Częstotliwość podróży po kraju do Warszawy, Lublina i Wrocławia, a także do Krakowa zwiększy się do siedmiu razy w tygodniu.

Bogata jest również oferta lotów z Gdańska do Skandynawii i Wielkiej Brytanii. Do Norwegii, Finlandii, Szwecji i Danii jest sumie 32 destynajce, a 12 na Wyspy Brytyjskie.

24 lutego wraz z wybuchem wojny w Ukrainie zamknięta została przestrzeń powietrzna dla lotnictwa cywilnego i zawieszone wszystkie regularne połącznia lotnicze z tym krajem. Nie wiadomo kiedy powrócą loty z Gdańska do Lwowa, Kijowa, Charkowa i Odessy realizowane dotychczas przez linie Wizz Air i Ryanair.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: