Znana sieć handlowa w Polsce wprowadza system kaucyjny

Jedna z sieci handlowych w Polsce wprowadza system kaucyjny. Sieć Biedronka będzie przyjmować butelki 5 piw butelkowych wiodących marek.

Puste butelki zwrotne klienci Biedronki będą mogli zwracać w 3150 placówkach na terenie całej Polski. .

To kolejny krok mający przyczynić się do poprawy stanu środowiska. Rozwiązanie ma na celu upowszechnienie butelek zwrotnych, przy jednoczesnym zwiększeniu wygody dla klientów – poinformowała w specjalnym komunikacie sieć

Decyzja sieci sprawiła , że 3150 placówek będzie punktami przyjmującymi szklane butelki zwrotne 500 ml po 5 produktach. Chodzi o butelki po takich piwach jak Żywiec Jasne Pełne, Warka Classic, Harnaś Jasne Pełne, Namysłow Pils, Kasztelan Niepasteryzowane.

Klient aby odzyskać kaucję, która wynosi 50 gr. za butelkę nie będzie nawet musiał mieć ze sobą dowodu zakupu w postaci rachunku z sieci Biedronka. Kaucję będzie można odzyskać na dwa sposoby – bez paragonu i z paragonem. W przypadku braku paragonu kaucja zostanie wypłacona w formie vouchera na kolejne zakupy w sieci Biedronka, do wykorzystania w ciągu ​100 dni, kiedy klient będzie miał paragon kaucja będzie wypłacona gotówką.

Zdecydowaliśmy się na szerokie udostępnienie i przyjmowanie zwrotnych butelek po piwach dla wybranych produktów. Do zwrotu nie potrzeba nawet dowodu zakupu, w związku z tym liczymy, że klienci przekonają się do tego rozwiązania. Dzięki skali naszej firmy wprowadzamy jeden z najwygodniejszych w Polsce systemów zwrotu butelek zwrotnych 500 ml – poinformowała Marta Walkiewicz, kupiec odpowiedzialna za ofertę piw w sieci Biedronka

W 2021 roku Biedronka sprzedała łącznie aż 71,5 miliona butelek trzech najpopularniejszych piw w ofercie sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: