Grafficiarz z Sopotu wpadł w ręce policji

Policjanci z Sopotu zatrzymali w poniedziałek 21-letniego sprawcę, który wykonał graffiti na elewacji budynku hotelu i na ścianie tunelu.Mieszkaniec Gdyni jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty za te czyny i przyznał się do nich.

Do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie pod koniec lutego zgłosiła się przedstawicielka hotelu, która powiadomiła, że ktoś wykonał graffiti na ścianie ich budynku.  Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą.

Podczas prowadzonych działań ustalili, że napisu nie dało się zmyć i straty z tytułu zniszczeń zostały wycenione na kwotę blisko 2 tys. zł. Wszczęto  dochodzenie w sprawie uszkodzenia mienia. Dzięki intensywnym działaniom kryminalnym udało się ustalić tożsamość sprawcy tego przestępstwa.

21-latek został zatrzymany na terenie Gdyni. Na podstawie zebranych dowodów śledczy ogłosili mu zarzut umyślnego zniszczenia elewacji hotelu poprzez naniesienie na niego napisu. Podejrzany przyznał się do tego przestępstwa i za swoje postępowanie poniesie teraz odpowiedzialność karną.

Kryminalni podczas prowadzonych działań i ustalili też, że mężczyzna tej samej nocy, kiedy wykonał graffiti na ścianie hotelu, podobne graffiti umieścił także na ścianie tunelu na terenie Sopotu. Za to wykroczenie 21- latek również usłyszał zarzut.

Za uszkodzenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: