Oszuści podszywają się pod gdyńskich urzędników. Wysyłają SMS o uchodźcach

Urząd Miasta w Gdyni na początku tygodnia otrzymał informację , że niektórzy mieszkańcy Gdyni dostają wiadomości SMS od Urzędu Miasta z podziękowaniem za chęć przyjęcia pod swój dach ukraińskich uchodźców.

Treść wiadomości brzmiała następująco:

Urząd Miasta Gdyni pragnie bardzo Panstwu podziękować za chęć przygarnięcia pod swój dach rodziny z Ukrainy.Rodzina jest 5 osobowa.kobieta z czwórką dzieci.W dniu jutrzejszym do godz 12 zostaną przywiezieni do Państwa pod wskazany adres.w razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą.Urząd Miasta Gdynia.zlecenie nr 2346

Jak poinformowali urzędnicy zachowano oryginalną pisownię wiadomości. Urząd Miasta Gdyni poinformował, że nie wysyła takich SMS -ów do swoich mieszkańców.

W ostatnich tygodniach wiele osób, w geście solidarności z narodem Ukraińskim, udzieliło im wsparcia, w tym także noclegu we własnych mieszkaniach i domach. To postawa godna uznania. Niestety i w tej trudnej sytuacji znalazły się osoby, które próbują to w jakiś sposób wykorzystać. O sprawie poinformowana została policja. Apelujemy, żeby na takie wiadomości nie reagować, w żadnym wypadku nie odpisywać czy nie klikać w ewentualnie przysłane linki – poinformowali urzędnicy

Gdyńskie Centrum Kontaktu w ramach prowadzonych przez siebie usług, wysyła do mieszkańców jedynie SMSy z informacją o zarezerwowanych wizytach oraz SMSy o zbliżających się terminach odbioru odpadów. Obie usługi wymagają wcześniejszego podania przez mieszkańca numeru telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: