Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży quada i odzyskali kradziony pojazd

Policjanci pracowali od dłuższego czasu nad sprawą kradzieży quada, do której doszło na terenie gminy Łęczyce.

Do kradzieży doszło 5 marca. Wejherowscy policjanci, którzy pracowali nad sprawą odzyskali kradziony pojazd, a dzielnicowi z Łęczyc zatrzymali 25-letniego sprawcę tej kradzieży, który także był poszukiwany, ponieważ nie powrócił do aresztu śledczego.

Według ustaleń policji 25-latek umówił się ze sprzedawcą quada, że chciałby go przed zakupem obejrzeć oraz wypróbować. Umówili się w jednej z miejscowości gminy Łęczyce. 25-latek pod pretekstem sprawdzenia pojazdu, wsiadł na quada i pojechał w kierunku pól i już nie wrócił. Pokrzywdzony złożył zawiadomienie o przestępstwie kradzieży, a mundurowi od razu zajęli się sprawą.

( fot. KPP Wejherowo)
( fot. KPP Wejherowo)

Policjanci z Wejherowa w jednym z garaży ujawnili i zabezpieczyli skradziony pojazd. Niestety sprawca kradzieży zdążył już zdemolować elementy karoserii i był w trakcie ich przemalowywania. Policjanci z Posterunku Policji w Łęczycach zatrzymali 25-latka , a następnie  doprowadzili go do policyjnej celi.

Mężczyzna zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kradzieży mienia. Za to przestępstwo grozi mu  kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: