Gdańsk. Renowacja balustrad i osłon przeciwporażeniowych

Na wiadukcie nad torami kolejowym w ciągu al. Żołnierzy Wyklętych na wysokości Galerii Bałtyckiej od poniedziałku 4 kwietnia prowadzone będą prace związane z renowacją balustrad i osłon przeciwporażeniowych.

Prowadzone roboty będą wymagały zawężenia fragmentów jezdni do jednego pasa ruchu. Pierwszy etap prac potrwa ma potrwać około 10 dni. Termin rozpoczęcia kolejnego uzależniony jest od postępów robót i warunków atmosferycznych.

Balustrady i osłony przeciwporażeniowe naprawione zostaną na wiadukcie prowadzącym w kierunku Zaspy. Dotychczasowe elementy po zdemontowaniu zostaną poddane renowacji , a następnie pokryte nową powłoką antykorozyjną. W ramach prac umyta zostanie konstrukcja nośna wiaduktu, która również zyska nowe zabezpieczenie antykorozyjne.

W trakcie robót jezdnia al. Żołnierzy Wyklętych na wiadukcie w kierunku Zaspy będzie fragmentami zawężana do jednego pasa ruchu. W pierwszym etapie zamknięty zostanie odcinek lewego pasa. Po zakończeniu prac na lewym pasie planowane jest wykonanie analogicznych na prawym. Piesi w tym czasie będą mogli korzystać z chodnika po drugiej stronie obiektu.

Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu przy pracach w rejonie zjazdu z wiaduktu, a także przy wlocie od strony Galerii Bałtyckiej ruch sterowany będzie ręcznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: