Policjanci ze Słupska zatrzymali dwóch włamywaczy. Jednego na gorącym uczynku

Dwóch mężczyzn w wieku 21 i 40 lat zostało zatrzymanych przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Mężczyźni w okresie od stycznia 2021 roku do marca 2022 roku dokonywali włamań do różnych obiektów znajdujących się na terenie Słupska. Policjant  z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku w czasie wolnym od służby zwrócił uwagę na podejrzane zachowanie dwóch mężczyzn, którzy kręcili się wokół jednego z domów jednorodzinnych.

Kiedy podszedł do nich usłyszał, że szukają oni swojego kolegi. Podane przez nich imię nie zgadzało się z imieniem właściciela tego domu, którego policjant znał osobiście. Mężczyźni odeszli od tego domu, ale po kilku minutach policjant zobaczył, że jeden z nich przeskakuje przez ogrodzenie, a drugi stoi i obserwuje co dzieje się na pobliskiej ulicy.

Wówczas policjant powiadomił dyżurnego oraz swoich kolegów, którzy tego dnia pełnili służbę operacyjną, a następnie podbiegł do stojącego przed domem 21-latka i uniemożliwił mu ucieczkę, dzięki czemu ten mężczyzna został zatrzymany.

Działania prowadzone przez kryminalnych doprowadziły do ustalenia, że drugim włamywaczem był 40-latek, który prywatnie jest bratem pierwszego z zatrzymanych. Mężczyźni zostali zatrzymani w poniedziałek. Obaj bracia usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem, do których dochodziło na terenie Słupska od stycznia 2021 roku do marca 2022 roku.

W wyniku popełnionych przez te osoby przestępstw powstały straty o łącznej wysokości ponad 60000 zł.

Sąd zastosował wobec 21-latka tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. W przypadku 40-latka decyzja o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące została podjęta dzisiaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: