Znajomość w sieci kosztowała mieszkankę Gdańska ponad 300 tys. złotych

Ponad 300 tysięcy złotych straciła  66-letnia mieszkanka Gdańska , po tym jak została oszukana przez osobę podającą się za Amerykanina handlującego złotem.

Oszust komunikował się z pokrzywdzoną za pomocą mediów społecznościowych. Mężczyźnie w ciągu kilku miesięcy udało się nakłonić kobietę do wpłacenia na podane konto ponad 300 tys. zł.

Sprawą oszustwa , którego ofiarą jest 66 – latka z Gdańska zajmują się policjanci z Gdańska. Oszust nawiązał z kobietą znajomość pod koniec grudnia 2020 roku na jednym z portali społecznościowych. Kenneth Scott podawał się za Amerykanina, który handlował złotem. Mężczyzna przez kilka miesięcy wzbudził zaufanie pokrzywdzonej do tego stopnia, że w końcu kobieta postanowiła przesłać mu pieniądze.

Na początku było to kilkadziesiąt tys. zł, jednak obrót drogocennym kruszcem wymagał co chwilę nowych opłat celnych i mężczyzna prosił o kolejne kwoty. Na swoją wiarygodność mężczyzna  wysyłał kobiecie skany dokumentów potwierdzających zawarte transakcje. Oszust obiecał kobiecie, że jak złoto trafi do klienta, on odda jej pożyczone pieniądze ze sporą nawiązką. Kobieta przystała na jego warunki.

66-latka kilka tygodni temu trafiła w sieci na informacje na temat pewnego oszusta, który nazywał się tak samo, jak jej znajomy. Metoda działania sprawcy łudząco przypominała historię jej znajomości z Amerykaninem. Kiedy kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa, natychmiast zawiadomiła Policję.

Policjanci pracują nad ustaleniem tożsamości sprawcy, jego zatrzymaniem i przestrzegają przed oszustami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: