Pies -asystent zaczyna służbę. Pierwszy czworonóg wśród gdyńskich urzędników

Delicja jest labradorem i będzie asystować poruszającej się na wózku Marcie Czachor z Wydziału Dostępności Urzędu Miasta Gdyni.

Będzie to pierwszy pies wśród gdyńskich urzędników. Delicja bez problemu włączy i wyłączy światło w pomieszczeniu, pomoże w zdejmowaniu części garderoby czy robieniu zakupów. Jednym z ważniejszych zadań specjalnych psich asystentów jest natomiast wzywanie pomocy w razie zagrożenia zdrowia opiekuna.

Lada moment w Urzędzie Miasta Gdyni  swoją służbę rozpocznie pies asystujący, który będzie wspierał w codziennych obowiązkach Martę Czachor z Wydziału Dostępności , czyli komórki urzędu, która doskonale rozumie i dba o potrzeby osób z niepełnosprawnościami, starając się przełamywać wszelkie bariery – poinformował gdyński ratusz

Labrador wspólnie ze swoją przyszłą opiekunką przeszli przez cykl specjalistycznych szkoleń. Pod okiem instruktora pies uczył się w Warszawie komend, które później będzie mógł wykorzystać w swojej codziennej pracy, już jako pełnoprawny asystent. Delicję będzie można spotkać w budynku Urzędu Miasta Gdyni przy al. Piłsudskiego, bo właśnie tam na co dzień pracuje Wydział Dostępności.

Nowy czworonożny asystent pracujący w gdyńskim magistracie będzie wymagał od pozostałych pracowników i klientów urzędu odpowiedniego podejścia. Pies musi przede wszystkim otrzymać wystarczająco dużo swobody, żeby mógł skupić się na swoich zadaniach. Nie można zatrzeć granicy pomiędzy jego czasem pracy, a czasem odpoczynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: