Rozpoczynają się prace przy modernizacji al. Hallera

4 kwietnia rozpoczną się roboty drogowe związane z modernizacją al. Hallera w kierunku Wrzeszcza, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej.W związku z powyższym zmieni się organizacja na tym fragmencie.

Od poniedziałku zwężona zostanie  jezdnia al. Hallera w kierunku Wrzeszcza, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej (poza fragmentem, który był już remontowany).   Kierowcy będą musieli się poruszać lewym pasem. W trakcie wykonywania nawierzchni jezdni będą występowały utrudnienia w ruchu pieszym przy skrzyżowaniach, a także  zwężony będzie chodnik.

Wjazd i wyjazd z ul.  Lilli Wenedy w al. Hallera będzie zamknięty.  Mieszkańcy ul. Lilli Wenedy będą musieli korzystać z ul. Dubois. Wprowadzona organizacja ma się utrzymać przez co najmniej miesiąc.

Zmiany w organizacji ruchu na al. Hallera związane są z rozpoczynającą się modernizacją al. Hallera na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Klinicznej. Wykonawcą prac jest firma Colas Polska Sp. z o.o. , a koszt zaplanowanych prac to około 2,9 mln złotych.

Prace drogowe mają potrwać do końca sierpnia 2022 r., po czym planowane jest przeprowadzenie odbiorów i wszystkich czynności administracyjnych umożliwiających użytkowanie drogi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: