Synoptycy ostrzegają przed miejscowymi opadami śniegu

Początek kwietnia przynosi nam iście zimową pogodę. W większości Polski spadł śnieg, a w wielu regionach opady mają trwać nadal. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniami jakie mogą wystąpić na drogach.

Opady śniegu przewidywane są we wschodniej i południowej części Polski. Kierowane są tam również  ostrzeżenia dotyczące oblodzeń na drogach. Kierowcy muszą więc zachować szczególną ostrożność.

W całej Polsce będzie dziś pochmurnie. Najmocniejsze porywy wiatru odnotujemy na wybrzeżu.Sytuacja w dniu dzisiejszym na chwilę się poprawi. Front atmosferyczny , który powoduje opady śniegu, czy deszczu ze śniegiem, odsunie się na południe. W przeważającej części kraju pojawi się trochę słońca, a termometry wskażą od -1 do nawet +8 stopni Celsjusza.

Od północy zacznie jednak wkraczać niż Mirella, który spowoduje kolejne dynamiczne zmiany w pogodzie. Od najbliższego poniedziałku będzie jeszcze więcej deszczu, ale za to mniej śniegu. Taka niezbyt przyjemna aura panować będzie do środy, ale już w następny weekend sytuacja znów się popsuje.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Na sieci dróg krajowych pracują 662 pojazdy do zimowego utrzymania. Błoto pośniegowe leży na niektórych drogach województw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: