Złodzieje rówerów zatrzymani przez policjantów z Gdańska

Skuteczna praca kryminalnych sprawiła, że dwaj 20-latkowie z Gdańska usłyszeli zarzuty kradzieży dwóch rowerów.

Policjanci z komisariatu przy ulicy Długa Grobla odebrali 23 marca zgłoszenie o kradzieży dwóch rowerów o łącznej wartości ponad 2,5 tys. zł z wózkarni w jednym z bloków przy ul. Łąkowej.

Kryminalni dokładnie sprawdzili miejsce zdarzenia oraz pobliski teren, przeprowadzili rozmowy z osobami, które mogły mieć informacje na temat zdarzenia oraz sprawców. Na podstawie zabezpieczonego monitoringu policjanci po przeanalizowaniu zaczęli szukać mężczyzn, których wizerunek zarejestrowały kamery.

Dzięki dobremu rozpoznaniu szybko ustalili tożsamość sprawców i w środę po południu na ul. Długie Ogrody zatrzymali dwóch 20-letnich mieszkańców Gdańska podejrzanych o to przestępstwo.

Zatrzymani mężczyźni już usłyszeli zarzuty za kradzieże dwóch rowerów o wartości 2,5 tys. zł. Policjanci prowadzą czynności mające na celu odzyskanie ukradzionych jednośladów. Za kradzież grozi 5 lat więzienia.

Rozpoczyna się sezon rowerowy. Niestety, rower to również środek transportu, który często pada łupem złodziei. Większość takich zdarzeń ma wspólny mianownik – nieskuteczne zabezpieczenie jednośladu

Policjanci zachęcają mieszkańców Gdańska do dodatkowego oznakowania roweru. Akcja znakowania rowerów ma na celu umożliwienie identyfikacji ukradzionego jednośladu, a tym samym ma ograniczyć zjawisko kradzieży właśnie przez naniesienie na nie cech identyfikacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: