Gmina Luzino nadwyżkę w budżecie przeznaczy na budowę dróg i wodociągów

Sesja rady gminy Luzino już za nami. Radni spotkali się w miniony czwartek, 31 marca.

Podczas sesji zadecydowali o ekwiwalencie dla Ochotniczych Straży Pożarnych jakie działają na terenie gminy. Nadwyżkę w budżecie gminy postanowili przeznaczyć na budowę dróg i wodociągów.  W czasie sesji pożegnano również odchodzącą na emeryturę Marię Krośnicką, dyrektor biblioteki.

Mamy nadwyżkę budżetową, którą dzielimy głównie na drogi i wodociągi. Dużo się buduje nowych domów, które potrzebują wody i prawie milion złotych przeznaczamy na budowę sieci wodociągowych – przekazał  wójt gminy Luzino Jarosław Wejer

Z uwagi na pandemię koronawirusa nie wykonane zostały wszystkie zadania jak choćby remont ulicy Strzebielińskiej. Inwestycja będzie przeprowadzona w bieżącym roku. Wnioski do Polskiego ładu zostały już złożone przez gminę.

W planach zaplanowane są remonty dróg w Luzinie – ul. Żeromskiego, Przyleśna, Cisowa, Bukowa przy skrzyżowaniu, w Barłominie – ul. Lipowa, w Kębłowie – ul. Sobieskiego, Św. Jadwigi i chodnik przy ul. Wiejskiej.

Na sesji ustalono ekwiwalent dla strażaków z OSP. Przyjęto stawkę 32-36 złotych za udział w akcji ratowniczej. Podczas sesji pożegnano Marię Krośnicką – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Luzinie, która przechodzi na emeryturę. Radni podziękowali za lata jej pracy. Z dniem 1 kwietnia br. p.o. dyrektora biblioteki została Krystyna Kotłowska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: