Kolejny etap budowy Parku Centralnego w Gdyni

Do kolejnej fazy budowy Parku Centralnego przygotowuje się Gdynia.

Na początku roku został wyłoniony wykonawca kolejnego etapu Parku Centralnego, a prace mają rozpocząć się lada dzień

Etap trzeci będzie obejmował rozległy teren sięgający od pawilonu przy skateparku aż do skrzyżowania alei marsz. Piłsudskiego z ulicą Świętojańską. Nowa przestrzeń rekreacji i wypoczynku zyska zupełnie nową infrastrukturę. Zimą staw z fontanną będzie pełnić funkcję lodowiska. Latem powstaną obiekty gastronomiczne, zielone polany piknikowe, boisko i oczekiwany przez mieszkańców podziemny parking na około 270 samochodów .

Szykuje się też wiele nowych nasadzeń hortensji, wierzb purpurowych, jaśminowców, tawlin jarzębolistnych, róż, dereni czy mahonii. Ornitolodzy przed rozpoczęciem prac na zlecenie wykonawcy przyjrzeli się też gniazdowaniu ptaków, stąd część niezbędnych robót odbędzie się dopiero po przeniesieniu gniazd.

Trzeci etap gdyńskiego Parku Centralnego ma służyć przede wszystkim funkcjom wypoczynku i rekreacji. Mieszkańcy będą mogli odpocząć w cieniu drzew i obcować z naturą w samym sercu miasta. Część z nowych trawników zaplanowano z myślą o piknikowaniu. Znajdą się też miejsca przystosowane do rodzinnego, bardziej aktywnego wypoczynku – zabaw na świeżym powietrzu czy wspólnych gier –  przekazali urzędnicy

Park Centralny powinien być otwarty wiosną 2023 roku, a koszt jego prac ma wynieść 63,4 mln złotych.

Trzeci etap Parku Centralnego w Gdyni coraz bliżej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: