Akcja wielkanocny ” Koszyczek dla seniora”

Gdański Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zachęca do włączenia się w akcję „Koszyczek dla seniora”, dla ponad 70 osób starszych objętych wsparciem.

Ofiarowując słodycze, kawę, olej czy kartkę z życzeniami możemy sprawić, że ten wielkanocny czas będzie dla osób starszych naprawdę szczególny.

Gdański MOPR zaprasza do wspólnego działania mieszkanki i mieszkańców Gdańska, którzy chcą i mogą przekazać dla sędziwych osób, pełnowartościowe produkty spożywcze na święta. Na takie wsparcie czekają seniorki i seniorzy samotni, schorowani, którzy mają bardzo ograniczony domowy budżet.

Do „ Koszyczka dla seniora”  można przekazać pełnowartościowe, najlepiej hermetycznie zapakowane produkty takie jak kawa, herbata, cukier, makaron, olej, konserwy mięsne i rybne, kiełbaski w opakowaniach, bakalie, miód oraz dżemy. Wiele radości sprawi osobom starszym również kartka z życzeniami od darczyńców.

Dary można przynosić do magazynu w budynku MOPR przy ul. Leczkowa 1A we Wrzeszczu, w dni powszednie, w godzinach pracy instytucji (kontakt tel. dla darczyńców: 797 909 119). Jeszcze przed świętami, w formie paczek, zostaną one przekazane sędziwym podopiecznym przez pracowników socjalnych Ośrodka. Zbiórka potrwa do wtorku, 12 kwietnia.

Tegoroczna, trzecia edycja „Koszyczka dla seniora” organizowana jest przez MOPR przy wsparciu wolontariatu pracowniczego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. W ubiegłym roku w ramach akcji udało się obdarować ponad 200 starszych osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: