Główny Inspektorat Sanitarny wycofał produkt. Wykryto groźną dla zdrowia bakterię

Produkt marki Morliny został wycofany przez Główny Inspektorat Sanitarny. W hamburgerze drobiowym wykryto groźną Salmonellę.

W produkcie o nazwie „Hamburger drobiowy classic” marki Morliny została wykryta bakteria Salmonella Enteritidis. Dzięki natychmiastowym działaniom  inspektoratu sanitarnego oraz zakładu produkcyjnego produkt  został wycofany już z obrotu.

Chodzi dokładnie o partię numer 6350221255 z datą do spożycia określoną do 6 kwietnia 2022 roku. Producentem produktu jest Animex Foods Sp. z o. o. w Warszawie, Oddział w Opolu.

Główny Inspektorat Sanitarny wystosował apel do konsumentów, w którym stanowczo zakazuje spożywania tego produktu.

Nie należy spożywać produktu z partii objętej komunikatem. W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu należy skontaktować się z lekarzem

Co to jest Salmonella?

Salmonelloza to choroba wywoływana przez bakterie Salmonella. Bakterie te zwykle żyją w jelitach zwierząt i ludzi. Wydalane są wydalane z kałem. W przypadku ludzi do zakażenia najczęściej dochodzi przez zanieczyszczoną wodę lub żywność.

Choroba charakteryzuje się ostrym początkiem, któremu towarzyszy gorączka, ból brzucha, biegunka, nudności i czasami wymioty. Początek objawów choroby występuje od 6 do 72 godzin (zwykle 12-36 godzin) po zakażeniu, a choroba trwa od 2 do 7 dni.

Groźna substancja w popularnych batonach. GIF ostrzega przed spożywaniem produktów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: