Oszust oferował pracownikom banku awanse za pieniądze

Policjanci z Gdyni zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o usiłowanie oszustw.

46-latek podawał się  za członka zarządu banku i w zamian za 20 tys. zł oferował pracownikom różnych placówek bankowych załatwienie intratnych stanowisk. Na podstawie  zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut i został aresztowany.

Policjanci uzyskali informację , że na terenie miasta jest pewien mężczyzna w średnim wieku , który usiłuje oszukać pracowników banku.

Funkcjonariusze od razu zajęli się sprawą i ustalili, że 46-letni mężczyzna podawał się za przedstawiciela lub członka zarządu banku, będącego spółką Skarbu Państwa i oferował pracownikom pomoc w uzyskaniu awansu, w zamian za korzyść majątkową około 20 tys. zł – poinformowała podkom. Jolanta Grunert z gdyńskiej policji

Po ustaleniu tożsamości mężczyzny okazało się, że nie ma on miejsca stałego zamieszkania, Pomimo tego funkcjonariusze bardzo szybko go znaleźli i zatrzymali.

Mężczyzna był również poszukiwany za oszustwa przez Sąd Rejonowy w Poznaniu, Sąd Okręgowy w Poznaniu oraz Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej w celu doprowadzenia do aresztu i odbycia łącznie 3 lat i 10 miesięcy kary pozbawienia wolności.

46-latek usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: