Szpitale Pomorskie umożliwiają odwiedziny pacjentów

Szpitale Pomorskie od poniedziałku 4 kwietnia umożliwiają odwiedziny pacjentów, które ze względu na sytuację epidemiczną będą się odbywać według określonych zasad.

Odwiedziny zostaną przywrócone w szpitalu specjalistycznym w Wejherowie. Odwiedziny pacjentów w wejherowskim szpitalu są możliwe w godzinach 12:00-18:00. U jednego pacjenta w tym samym momencie może przebywać tylko jedna osoba, a czas odwiedzin nie może przekraczać 30 minut.

 Osoba odwiedzająca musi być zdrowa, nie może być objęta kwarantanną ani izolacją COVID-19. W sali pobytowej dwu lub trzyosobowej, wymaga się, aby osoba odwiedzana i inni pacjenci założyli jednorazowe maseczki -poinformowały Szpitale Pomorskie

Ponadto każdy odwiedzający zobowiązany jest do dezynfekcji rąk, noszenia jednorazowej maseczki na terenie szpitala oraz do siadania tylko na krzesłach dostępnych w salach.

Organizacja odwiedzin w sytuacjach wyjątkowych odbywa się na zasadach indywidualnych. Personel szpitala ma prawo odmówić wstępu osobom nieprzestrzegającym zasad obowiązujących w Szpitalu i nakazać opuszczenie terenu szpitala – przekazali lekarze

Odwiedziny pacjentów zostały także przywrócone w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku, w Szpitalu Morskim im. PCK oraz w Szpitalu Św. Wincentego A Paulo w Gdyni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: