W województwie pomorskim przebywa już 45 tysięcy uchodźców z Ukrainy

Polska w najbliższych dniach stanie się najprawdopodobniej  państwem o największej liczbie uchodźców na świecie.

Samorządowcy z całej Polski podsumowali pierwszy miesiąc wojny. Powstał nawet specjalny raport z którego wynika, że dla dobra ofiar wojny, jak i dla podtrzymania zaangażowania polskiego społeczeństwa, spontaniczne i niezorganizowane działania powinny zostać zastąpione przez działania uporządkowane i kompleksowe.

Polacy oprócz pomagania Ukraińcom zorganizowali tysiące akcji pomocowych dla mieszkańców Ukrainy. Na terenie województwa pomorskiego przebywa obecnie około 45 tys. uchodźców z Ukrainy z czego 25 tys. znajduje schronienie w prywatnych domach.

Raport wskazuje pilne postulaty, które są niezbędne, aby kryzys uchodźczy nie przekształcił się w katastrofę humanitarną. Dane do raportu zostały zebrane wśród samorządów Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

W najbliższych dniach Polska stanie się państwem o największej liczbie uchodźców na świecie. Przez ostatnie 31 dni weszła do pierwszej szóstki takich państw jak Turcja (3,7 mln), Jordania (2,9 mln), Liban (1,4 mln), Pakistan (1,4 mln), Uganda (1,1 mln), Niemcy (1 mln). Nasz Raport wskazuje pilne postulaty, które są niezbędne, aby kryzys uchodźczy nie przekształcił się w katastrofę humanitarną – powiedział Jacek Karnowski, prezes Rady OMGGS, prezydent Sopotu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: