Zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże zabytkowych motocykli

Policjanci z Redy zatrzymali w minionym tygodniu dwóch włamywaczy na gorącym uczynku.

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie telefoniczne, z którego wynikało, że mężczyźni w kominiarkach z magazynu wypychają i prowadzą dwa kolekcjonerskie motocykle. Na miejsce został wysłany natychmiast patrol policji, który po dotarciu na miejsce dowiedział się , że włamywacze wprowadzili te pojazdy do samochodu i odjechali. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania złodziei.

Po krótkiej chwili spostrzegli samochód , który następnie zatrzymali do kontroli. W trakcie sprawdzania samochodu policjanci znaleźli dwa motocykle , które kilka chwil wcześniej zostały ukradzione.

Wartość motocykli, którą odzyskali mundurowi można oszacować na łączną kwotę prawie 30 tys. zł. Sprawcy kradzieży zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. 36-latek usłyszał zarzut w ramach powrotu do przestępstwa a drugi 31-latek usłyszał zarzut dodatkowy związany z kierowaniem samochodem mimo cofnięcia uprawnień.

Podczas pracy nad sprawą policjanci ustalili, że pokrzywdzonemu oprócz motocykli sprawcy ukradli części od innych pojazdów. Policjanci z Redy współpracując z kryminalnymi z Wejherowa odzyskali część kradzionych przedmiotów o wartości około 35 tys. zł. Sprzęty o wartości prawie 70 tys. zł zostały przekazane właścicielowi, a sprawcy kradzieży zatrzymani i doprowadzeni do policyjnego aresztu.

Kradzież z włamaniem jest przestępstwem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: