Mieszkanka Lęborka straciła ponad 36 tysięcy złotych

Funkcjonariusze policji pracują nad sprawą oszustwa metodą „na krewnego”, do jakiego doszło w Lęborku.

83-letnia kobieta przekazała swoje oszczędności fałszywemu kurierowi po telefonie od rzekomej córki, która pilnie potrzebowała gotówki. Do mieszkanki Lęborka zadzwoniła kobieta podając się za jej córkę. Oszustka twierdziła, że jest w banku i pilnie potrzebuje 70 tysięcy złotych na opłacenie zaległej faktury.

Oszustka miała zachrypnięty głos , a pokrzywdzona wiedziała, że jej córka jest po przebytej infekcji. Stąd też rozmowa nie wzbudziła u 83-latki żadnych wątpliwości. Seniorka poinformowała że nie ma tylu pieniędzy i może pożyczyć jej połowę z tej sumy.

Oszustka przystała na tę propozycję i aby uwiarygodnić treść rozmowy, przekazała słuchawkę fałszywej kierowniczce banku, która zapewniła, że tyle na chwilę obecną wystarczy. Do czasu przybycia kuriera, który miał odebrać pieniądze oszustka poleciła seniorce aby się nie rozłączała. Kiedy kurier pojawił się w drzwiach 83-latka przekazała mu ponad 36 tysięcy złotych. Wtedy „córka” rozłączyła się.

Przybyli na miejsce policjanci zabezpieczyli ślady i dowody tego przestępstwa i pracują nad tą sprawą.

Policja po raz kolejny apeluje o to, by nie przekazywać pieniędzy nieznajomym i nie działać pod wpływem emocji ani nie ulegać presji czasu. O każdym podejrzanym telefonie powinniśmy natychmiast powiadomić  policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: