Poszukiwany 50-latek został zatrzymany przez policjantów z Pucka

Policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca Pucka. Mężczyzna chciał uniknąć kary i ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Teraz najbliższe dziesięć miesięcy spędzi w Areszcie Śledczym w Wejherowie.

W miniony piątek dzielnicowi z Pucka zatrzymali 50-letniego mieszkańca miasta, który był poszukiwany celem doprowadzenia do Aresztu

Policjanci  zaskoczyli 50-latka go nad ranem, kiedy był w swoim domu. Mężczyzna został przewieziony do jednostki Policji. Najbliższe 10 miesięcy spędzi w Areszcie Śledczym w Wejherowie.

Zatrzymywanie osób poszukiwanych jest jednym z najbardziej pracochłonnych zadań Policji. Każdy funkcjonariusz podczas legitymowania ma obowiązek sprawdzić bazy danych – obecnie nie tylko krajowe, ale całej Strefy Schengen – czy osoba nie jest poszukiwana przez Prokuratury, Sądy czy jednostki Policji – powiedział mł.asp. Łukasz Brzeziński z puckiej komendy

Policjanci zajmujący się poszukiwaniami i identyfikacją osób prowadzą w ciągu roku poszukiwania ponad kilkuset osób zaginionych i poszukiwanych w sprawach kryminalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: