Czy powstanie nowa droga krajowa na Pomorzu? Ruszył przetarg na sporządzenie dokumentacji  

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła 5 kwietnia przetarg ,który dotyczy wykonania dokumentacji dla budowy nowej drogi krajowej od drogi ekspresowej S6 do znajdującej się w woj. pomorskim gminy Choczewo.

Oferty będą przyjmowane do 10 maja br.

Nowa droga umożliwi sprawny dojazd do regionu, w którym znajduje się preferowana przez inwestora lokalizacja elektrowni jądrowej – przekazała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Według planu droga ma być  jednojezdniowa o parametrach klasy GP, czyli droga główna ruchu przyspieszonego . Jest to klasa obowiązuje na nowych drogach krajowych niebędących drogami szybkiego ruchu.

Dokumentacja, na którą został ogłoszony przetarg jest podzielona na dwa etapy. Zadanie pierwsze będzie obejmowało przygotowanie dokumentacji dla odcinka drogi krajowej od elektrowni jądrowej w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino do drogi wojewódzkiej nr 213. Czas na realizację to około 30 miesięcy.  Drugie zadanie będzie dotyczyć sporządzenia dokumentacji dla odcinka od drogi wojewódzkiej nr 213 do węzła Łęczyce na drodze ekspresowej S6 Leśnice – Bożepole Wielkie. Na realizację tego zadania przewidziano 32 miesiące.

Wykonawca będzie miał obowiązek opracować koncepcję programową z wariantowaniem przyszłej drogi krajowej na podstawie przygotowanej wcześniej dokumentacji.

 Wykonane zostaną również badania i roboty geologiczne, hydrogeologiczne, geofizyczne i geotechniczne – przekazała GDDKiA

Oferty złożone w przetargu będą oceniane według następujących kryteriów:

  • cena (60%)
  • doświadczenia zespołów: projektowego (20%), środowiskowego (10%) i geologicznego (10%).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: