Na tory powróci pociąg „Słoneczny”

Koleje Mazowieckie za ponad dwa miesiące ponownie uruchomią połączenie z Warszawy Zachodniej do Ustki, między innymi przez Wejherowo.

Po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirus pociąg „Słoneczny” powróci na tory. Dzięki temu połączeniu możliwa będzie podróż między Mazowszem i Pomorzem. Pociąg „Słoneczny” zatrzyma się również w Wejherowie, skąd w około półtorej godziny będzie można dotrzeć do Ustki.

 Koleje Mazowieckie oficjalnie poinformowały, że eżeli planów nie pokrzyżują pandemiczne obostrzenia to pierwsze połączenie z Warszawy do Ustki powinno ruszyć już 25 czerwca tego roku. Organizator planuje codzienne kursy przez całe wakacje, a w weekendy i święta  drugie połączenie, tzw. „Słoneczny Bis”, który pojedzie z Warszawy do Gdyni – poinformowano na stronie gdyńskiego Urzędu Miasta

Podróż „Słonecznym” pociągiem do Trójmiasta trwa nieco ponad 3 godziny. Natomiast do Ustki to  5,5 godziny. Pociąg „ Słoneczny” składa się z nowoczesnych wagonów piętrowych i lokomotywy Traxx wyprodukowanych przez firmę Bombardier. Prędkość maksymalna pociągu wynosi 160 km/h. Wagony są klimatyzowanie, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, a także wyposażone w przewijaki dla niemowląt.

Pociąg „Słoneczny” będzie zatrzymywał się między innymi w Sopocie, Gdyni Głównej, Wejherowie czy Lęborku. Końcowa stacja to Ustka.

Połączenie funkcjonuje już od 2005 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: