Seniorki z Gdańska zostały okradzione. Oszuści podszyli się pod pracowników wodociągów

Policjanci z Gdańska odnotowali we wtorek dwa przypadki kradzieży pieniędzy i biżuterii z mieszkań.

Do drzwi mieszkania 84-latki zapukał mężczyzna , który podał się za pracownika wodociągów. Pod pretekstem sprawdzenia instalacji wodnej wszedł do środka. Wykorzystując nieuwagę właścicielki, wpuścił do jej mieszkania drugą osobę, która ukradła pieniądze w kwocie prawie 15 tys. zł.

Druga seniorka , 88 latka z Oliwy przez „fałszywego” hydraulika straciła biżuterię i 7 tys.zł gotówki.

Policja apeluje po raz kolejny do osób starszych, samotnie mieszkających, aby łatwowiernie nie odnosić się do nieznajomych. Ważne w takich sytuacjach jest zachowanie ostrożność i zdrowego rozsądku w kontaktach z osobami pukającymi do naszych mieszkań podającymi się za przedstawicieli różnych instytucji. Niestety sprawcy przestępstw dokonywanych na seniorach działają w różny sposób. Wykorzystują często  zaufanie i dobre serce tych ludzi.

Policjanci do jednej ze spraw zabezpieczyli monitoring, na którym został zarejestrowany wizerunek osób, mogących mieć związek z kradzieżą na szkodę seniorki. Jeżeli rozpoznajemy osoby ze zdjęć, powinniśmy powiadomić policjantów z komisariatu w Oliwie dzwoniąc pod nr. tel. 47 74114 22, numer alarmowy 112. Informacje można przesłać na adres poczty: komendamt.kp4@gd.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: