Wejherowo. Pies zaatakował matkę z dzieckiem

Przechodzącą ulicą matkę z dzieckiem oraz towarzyszącego im szczeniaka zaatakował pies rasy Amstaff.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w Wejherowie Śmiechowie

Pies rasy amstaff zaatakował przechodzących ulicą pieszych, matkę z dzieckiem oraz towarzyszącego im psa szczeniaka. Dziecko doznało niegroźnych obrażeń ręki. Pies szczepiony był przeciwko wściekliźnie. Interweniujący na miejscu zdarzenia strażnicy stwierdzili, że właścicielka psa nie zachowała zwykłych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia w wyniku czego pies z posesji wydostał się na ulicę i zaatakował przechodzących, najpierw psa, a później dziecko – przekazał Zenon Hinca, komendant wejherowskiej straży miejskiej

Właścicielka psa za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia została ukarana mandatem karnym. Ponadto została zobowiązana do udania się ze zwierzęciem na obserwację.

Należy pamiętać, że w  przestrzeni publicznej właściciel powinien zakładać psu smycz i kaganiec oraz po nim posprzątać. Obowiązkowe jest także szczepienie przeciwko wściekliźnie, a pies nie może biegać bez opieki.

W momencie kiedy dojdzie do spotkania z agresywnym czworonogiem należy zachować spokój, nie biegać, nie machać rękoma, nie odganiać się nogą od psa, bo będzie atakował jak zobaczy ruch. Należy schować te części ciała, za które pies może złapać. Można przycisnąć ręce do ciała, zakryć dłonie. Pies powinien być zabezpieczony w taki sposób, aby nie doszło do sytuacji, że znajdzie się sam na wolności.

Na osiedlu w Wejherowie pies pokąsał kobietę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: