Brał narkotyki, aby nie zasnąć za kierownicą. Wpadł podczas kontroli drogowej

Podczas rutynowej kontroli , którą prowadzili na drodze krajowej nr 91 inspektorzy pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego wpadł 24-latek.

Mężczyzna kierował samochodem ciężarowym pod wpływem amfetaminy. Inspektorzy ze starogardzkiego oddziału Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Gdańsku zatrzymali we wtorek ciągnik siodłowy z naczepą. Ciężarówką było przewożone masło.

Uwagę inspektorów zwróciło dziwne zachowanie kierowcy. Mężczyzna w trakcie kontroli był pobudzony i nie mógł skupić się na rozmowie. 24-latek przyznał się , że palił marihuanę oraz zażywał amfetaminę. Przekazał ,że ostatni raz narkotyki brał  w wieczór poprzedzający kontrolę. Mężczyzna od dwóch lat pracował jako kierowca zawodowy. Funkcjonariuszom tłumaczył się dużą ilością pracy i przemęczeniem. Twierdził, że miał już wypadek z powodu zaśnięcia za kierownicą.

Kiedy inspektorzy przeprowadzili analizę czasu pracy , okazało się że mężczyzna rzeczywiście jeździ bardzo często. W okresie objętym kontrolą, miał tylko 2 dni wole od pracy, co doprowadziło do licznych naruszeń czasu pracy. Na miejsce kontroli zostali wezwani funkcjonariusze Policji . Po przeprowadzeniu badania narkotestem okazało się, że  mężczyzna jest faktycznie pod wpływem amfetaminy. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili należący do kierowcy woreczek z białą substancją.

24-latkowi grozi odpowiedzialność karna. Wobec  przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne w celu nałożenia kary pieniężnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: