Dziesiątki przypadków salmonelli u dzieci w Wielkiej Brytanii. Ferrero wycofuje niektóre słodycze w Polsce

W związku z licznymi przypadkami salmonelli u dzieci włoska grupa cukiernicza Ferrero wycofała czekoladowe jajka Kinder Surprise.

Włoska grupa cukiernicza Ferrero wycofała czekoladowe jajka Kinder Surprise z półek sklepów w Wielkiej Brytanii. Jajka są również dostępne w wielu sklepach w Polsce jako Kinder Niespodzianka. Wycofaną w Wielkiej Brytanii partię uznano za produkt niebezpieczny i potencjalnie groźny dla zdrowia. Istnieje podejrzenie, że może mieć to związek z dziesiątkami zgłoszonych przypadków salmonelli u dzieci.

Dobrowolnie wycofujemy wybrane partie Kinder Surprise jako środek zapobiegawczy, ponieważ dowiedzieliśmy się o możliwym związku z wieloma zgłoszonymi przypadkami salmonelli – poinformowała firma Ferrero w komunikacie

W Wielkiej Brytanii zidentyfikowano ponad 60 przypadków chorób wywołanych zjedzeniem produktów zainfekowanych salmonellą. Większość u dzieci poniżej 5 roku życia .Chodzi o Kinder Surprise o terminie przydatności do spożycia między 11 lipca a 7 października.

Wszystkie produkty Kinder Niespodzianka 20g dystrybuowane przez Ferrero Polska Commercial są produkowane wyłącznie w Polsce, w fabryce Ferrero w Belsku Dużym, w związku z tym ta sytuacja ich nie dotyczy.

Jajka Niespodzianki są produkowane w Polsce, w naszej fabryce w Belsku Dużym. Problem dotyczy produktów zrobionych z belgijskiej czekolady, zatem nie musimy wycofywać produktu w Polsce. Natomiast z uwagi na zgłoszone na Wyspach przypadki salmonelli, choć nie ma potwierdzenia, że są powiązane ze spożyciem produkowanych przez nas słodyczy, postanowiliśmy prewencyjnie wycofać dwa inne produkty: Schoko-Bones i Kinder Max – przekazała Beata Dziekanowska, rzeczniczka prasowa Ferrero w Polsce

Wycofane ze sprzedaży są produkty Kinder Shokobons i Kinder Max z datą przydatności do spożycia między 14 lipca a 18 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: