Kaszubska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza potrzebuje drona

W czasie swojej działalności Kaszubska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza była dysponowana 40 razy.

Aby usprawnić swoją skuteczność grupa potrzebuje drona, który pozwoli dać nowe spojrzenie na miejsce akcji poszukiwawczej. Kwota ją potrzebują na jego zakup to 10 tysięcy złotych.

Kaszubska Grupa  Poszukiwawczo – Ratownicza w swoich akcjach wykorzystuje wszelkie dostępne środki, takie jak quady czy pojazdy terenowe. Potrzeba dronów wynika z usprawnienia ich działalności, ponieważ dzięki dronom szybciej i bezpieczniej przeszukają miejsca, które stanowią niebezpieczeństwo dla ratowników.

Podczas katastrof budowlanych i klęsk żywiołowych takich jak powodzie czy wiatrołomy dron umożliwi nam oszacowania rozmiarów zdarzenia i identyfikację istniejących zagrożeń. Dzięki obserwacji z powietrza łatwiej będzie nam nie tylko odnaleźć osoby poszukiwane, ale także zaplanować działania ratownicze, tak by pomoc dotarła jak najszybciej –  poinformowało Stowarzyszenie Kaszubska Grupa Poszukiwawczo – Ratownicza

Za zebrane pieniądze zakupiony zostanie profesjonalny bezzałogowy statek powietrzny. Wyszkoleni zostaną również ratownicy-operatorzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: