Mieszkanka Gdańska została oszukana przez „amerykańskiego żołnierza” z internetu

Młoda kobieta z Gdańska straciła 75 tysięcy złotych. Gdańszczanka została oszukana metodą na amerykańskiego żołnierza.

28-letnia kobieta poznała oszusta na jednym z portali randkowych. Mężczyzna podawał się za amerykańskiego żołnierza , który był na misji w Syrii. Wirtualna znajomość trwała miesiąc.

 Wilson , bo tak się przedstawiał żołnierz poinformował kobietę, że chce zakończyć służbę wojskową i przyjechać do Polski i spędzić tu resztę życia. Poinformował kobietę, że nadał do niej paczkę. Kobieta zgodziła się pomóc mężczyźnie i wykonała kilka przelewów na poczet opłat celno-skarbowych za rzekomo nadaną przesyłkę. W wyniku oszustwa 28-latka straciła 75 tysięcy złotych – poinformowała podinspektor Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku

Kiedy obiecana paczka nie przyszła, 28-latka zorientowała się, że została oszukana. Złodzieja szuka teraz gdańska policja.

Zawierając nowe znajomości powinniśmy być ostrożnym. Zwłaszcza jeśli poznana przez internet osoba prosi nas o pieniądze. Oszuści działają według pewnych schematów. Zazwyczaj unikają rozmów telefonicznych. Oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania. Dlatego też tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ich ofiarą.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

%d bloggers like this: