Strona główna
Kultura
Tutaj jesteś

Co grają w kinach? Na co warto się wybrać?

11 stycznia 2023 co grają w kinach


Chodzenie do kina wielu osobom kojarzy się z randkami. Jest to doskonałe miejsce, aby zaprosić ukochaną osobę i spędzić wspólnie czas. W kinach cały czas pojawiają się nowości, które przyciągają osoby w każdym wieku. Są także kina studyjne, które mają repertuar nieco inny i można w nich zobaczyć starsze hity kinowe. Co grają w kinach obecnie? Jakie hity kinowe 2022 były najlepsze?

Kino studyjne – czy warto się wybrać?

Obecnie w całym kraju znajdują się multipleksy. W takich miejscach jest kilka sal kinowych, w których można jednocześnie oglądać kilka filmów. Oczywiście są to nowoczesne kina, w których można obejrzeć wszystkie premierowe filmy. Jednak coraz więcej osób decyduje się na kino studyjne. Są to mniejsze obiekty, w których panuje inny klimat. Repertuar też jest inny. W wielu tego typu kinach grane są niszowe filmy polskie i zagraniczne, które w multipleksie nigdy nie zostaną zagrane. Bardzo często jest to kino ambitne, które skłania do przemyśleń. Dużą zaletą kina studyjnego jest fakt, że jest także na seansie mniej osób, a więc i atmosfera jest przyjemniejsza. Także ceny biletów są niższe, a więc można wybrać się do kina częściej.

Hity kinowe 2022, które warto zobaczyć

Co roku powstaje wiele nowych filmów, które są warte zobaczenia. Jeśli chodzi o hity kinowe 2022, to z pewnością warto zobaczyć Jurassic World Dominion. Jest to oczywiście kontynuacja słynnej serii, która trzyma w napięciu. Fani Avatara z pewnością nie mogli się doczekać kolejnej części i właśnie w 2022 roku mogli zobaczyć Avatar 2. Tego tytułu nie trzeba nikomu rekomendować, gdyż mówi sam za siebie. W kinach pojawił się także Batman, a także bajka Minionki: Wejście Gru. Ciężko jest wymienić wszystkie filmy, które trzeba zobaczyć. Na uwagę jednak zasługują takie tytuły jak Śmierć na Nilu, Wyjdź za mnie lub Wiking.

Co grają w kinach obecnie?

Rok 2022 miał wiele premier kinowych, a w 2023 także widzowie nie będą się nudzić. Zapowiedziane są ciekawe filmy z różnych gatunków. Jednym z nich jest Titanic. Nie jest to oczywiście pomyłka. Od premiery minęło 25 lat i z tego powodu na ekrany wraca wersja 4K. Dla miłośników filmów biograficznych polecany jest Oppenheimer. Opowiada on o fizyku, którego uważa się za twórcę bomby atomowej. Wiele osób z pewnością ucieszy się z premiery filmu Barbie. Lekka opowieść, którą pokochają kobiety i mężczyźni. Nie może zabraknąć także filmów opartych na komiksach. Madame Web wejdzie do kin w październiku i z pewnością przyciągnie na seans wielu widzów. Miłośnicy Gwiezdnych Wojen będą czekać na grudzień i na premierę Star Wars – Rouge Squadron.

Dlaczego warto obejrzeć hit na dużym ekranie?

Chodzenie do kina dla wielu osób może wydawać się mało atrakcyjnym zajęciem. Większość osób ma w domu duży telewizor, a premiery są puszczane w telewizji kilka lub kilkanaście miesięcy po emisji w kinach. Jednak pójście do kina to przeżycie. Oglądanie filmów na wielkim ekranie jest znacznie ciekawsze niż siedzenie przed telewizorem. Poza tym również dźwięk jest nie do odtworzenia w domu.

Zalety stosowania monitoringu

Redakcja zyciepomorza.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów kultury, turystyki i zdrowia łączy pasję do odkrywania fascynujących zakątków świata, inspirujących wydarzeń kulturalnych oraz praktycznej wiedzy zdrowotnej. Nasza misja to stworzenie przestrzeni, w której czytelnicy zanurzą się w bogactwie kulturowych doświadczeń, odkryją magiczne miejsca na mapie globu, a jednocześnie zdobędą praktyczne wskazówki dotyczące dbałości o zdrowie. Dołączcie do naszej społeczności, aby wspólnie eksplorować różnorodność kultury, turystyki i zdrowego stylu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

wyposażenie turystyczne
Zalety stosowania monitoringu
co grają w kinach

Jesteś zainteresowany reklamą?

co grają w kinach