zyciepomorza.pl

Blog tematyczny o kulturze, turystyce i zdrowiu.

Turystyka

Jakie są najpiękniejsze zamki w Polsce?

Jakie są najpiękniejsze zamki w Polsce?

Sporo osób zastanawia się, jakie są najpiękniejsze miasta w Polsce. Warto zwiedzać nie tylko największe metropolie naszego kraju, ale też nadmorskie miejscowości, które urzekają swoją architekturą oraz atrakcjami.

Z tego artykułu dowiesz się?

  • Czy warto udać się na Wawel?
  • Czy warto odwiedzić Zamek z Mosznej?
  • Gdzie jechać nad morze?

Czy warto udać się na Wawel?

Jeżeli mowa o najpiękniejszych zamkach w naszym kraju to nie można zapomnieć o Wawelu. Jest to budowla, która była świadkiem najistotniejszych dla Polski wydarzeń, a obecnie jest jednym z najchętniej odwiedzanych zabytków. Warto wiedzieć o tym, że Zamek Królewski bez względu na porę roku jest chętnie odwiedzany przez turystów. Jest on częścią kompleksu, do którego należy też słynna Katedra Wawelska z Dzwonem Zygmunta. Do tego dolicza się znajdujące się w jej podziemiach grobowce oraz ogrody zamkowe. Nie można też zapomnieć o Smoczej Jamie, która jest dostępna dla zwiedzających jedynie podczas sezonu letniego. Warto zaznaczyć, że znakiem rozpoznawczym samego Wawelu jest jego dziedziniec z wyróżniającymi się krużgankami. Zwiedzający mogą podziwiać ekspozycje, które przedstawiają królewskie komnaty oraz apartamenty. Turyści od lat uwielbiają zwiedzać Wawel. Zobaczyć można na własne oczy nie tylko świetny przykład architektury w stylu gotyckim, ale ponadto renesansowym oraz barokowym. Do tego dolicza się również przepiękne dzieła sztuki oraz meble z epoki zdobiące sale wystawowe i nie tylko.

Najpiękniejsze zamki w Polsce – Zamek w Mosznej

Uwielbiany przez turystów jest również Zamek w Mosznej. W małej wiosce w województwie opolskim znajduje się zamek, który bez problemu mógłby konkurować z budowlą świetnie znaną wszystkim fanom bajek Disneya. Okazuje się, że Zamek w Mosznej budowla barokowa. Z czasem rozbudowywano ją o skrzydła w stylu neogotyckim, a także renesansowym. Warto wiedzieć, że zamek słynie przede wszystkim z 365 pomieszczeń oraz z 99 wież. Co więcej, zabytek świetnie wkomponowuje się w otaczającą go przestrzeń. Należy dodać, że na przyzamkowym terenie zlokalizowany jest piękny park, w którym można podziwiać charakterystyczne okazy rododendronów, a ponadto stare dęby szypułkowe.

Gdzie jechać nad morze?

Sporo osób zastanawia się, gdzie jechać nad morze. Warto rozważyć Świnoujście. Mowa tutaj o jednej z najpopularniejszych miejscowości nad Bałtykiem. Od lat jest ona ceniona przez turystów nie tylko z Polski, ale też z Niemiec oraz innych krajów. Jak się okazuje, Świnoujście swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim dzięki niepowtarzalnej lokalizacji. Miejscowość leży na wyspie Uznam, Wolin, a także Karsibór. Do tego dolicza się też 44 innych mniejszych wysepek. Jeżeli celem jest urlop nad polskim morzem, warto udać się do Jastrzębiej Góry. Jest to ciekawa miejscowość, która idealnie nadaje się jako baza wypadowa. Warto odnotować, że połączenie z Władysławowem Bulwarem Nadmorskim pozwala na aktywny wypoczynek wspaniałym traktem spacerowym. Miejscowość wyróżnia się głównie charakterystycznym klifem oraz plażą, gdyż klifowe wybrzeże w naszym kraju jest rzadkością. Do Jastrzębiej Góry co sezon przybywa wielu turystów.

Udostępnij