Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Lodówka turystyczna kompresorowa – idealna do kampera i na kemping

2 marca 2023 Lodówka turystyczna kompresorowa - idealna do kampera i na kemping


Coraz więcej osób lubi spędzać czas na łonie natury. Również podróże kamperem stają się popularniejsze. Jeśli ktoś preferuje taką formę podróżowania, to powinien się przygotować. Na pewno ważnym ekwipunkiem jest lodówka turystyczna kompresorowa. Przyda się pod namiotem, podczas pikniku lub wypadu na ryby.

Dlaczego lodówka turystyczna kompresorowa jest dobrym wyborem?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli lodówek turystycznych, a więc czasami ciężko zdecydować, która z nich będzie najlepsza. Przede wszystkim należy uwzględnić parę czynników przed zakupem. Ważna jest temperatura otoczenia, która wpływa na wydajność chłodzenia i zużycie energii. Ważne jest też źródło zasilania. W przypadku lodówki kompresorowej można mieć pewność, że sprawdzi się ona w trudnych i wymagających warunkach.

Jak działa lodówka kompresorowa turystyczna?

Lodówka kompresorowa działa w taki sam sposób jak lodówka domowa. Wykorzystuje ona również czynnik chłodniczy, który przepływa w układzie obiegu zamkniętego. Czynnik ten ulega skropleniu pod ciśnieniem sprężarki, a następnie rozszerza się i pochłania ciepło z lodówki. W rezultacie temperatura w lodówce spada, a wilgoć jest usuwana z powietrza. Lodówka kompresorowa turystyczna często ma zamrażarkę, którą można schłodzić do -18 stopni. Jest to bardzo ważny dodatek, który może się przydać nie jeden raz.

Zalety lodówki kompresorowej turystycznej

Pierwszą i bardzo ważną cechą jest energooszczędność. Lodówka turystyczna kompresorowa jest odporna na temperaturę otoczenia, a więc można jej używać zarówno w lecie, jak i w zimie. Temperatura chłodzenia jest osiągana w mgnieniu oka, a więc nie ma konieczności wcześniejszego włączania sprzętu. Lodówkę można użyć w połączeniu z panelem słonecznym 12 V. Temperatura otoczenia nie ma wpływu na wydajność chłodzenia, co jest największą zaletą lodówki kompresorowej. Nawet w temperaturze otoczenia powyżej 35 stopni napoje i żywność pozostają zimne.

Ponadto lodówka kompresorowa charakteryzuje się bardzo niskim zużyciem energii, ponieważ często jest zasilana napięciem 12 lub 24 V. Dzięki temu może być podłączona do akumulatora w kamperze i może być używana podczas jazdy.

Funkcjonalne i praktyczne lodówki turystyczne kompresorowe

Większość lodówek kompresorowych posiada system monitorowania baterii, który automatycznie wyłącza lodówkę, gdy napięcie akumulatora jest zbyt niskie. W ten sposób można oszczędzić baterię w kamperze. Lodówka włącza się automatycznie po naładowaniu akumulatora. Lodówka kompresorowa może być również zasilana napięciem 230 V. Oczywiście do wyboru są różne modele i wersje, które można dopasować do własnych potrzeb.

Na pewno należy zastanowić się, jaka pojemność będzie najlepsza. Lodówki wyposażone są w specjalne uchwyty i kółka, dzięki którym przemieszczanie się z lodówką jest mało uciążliwe. Wybierając lodówkę turystyczną kompresorową, można mieć pewność, że każdy biwak czy piknik będzie udany. Nawet w lesie można mieć zimne napoje i lód do drinków, które przydadzą się w upalne lato.

Jak urządzić funkcjonalną kuchnię–porady i inspiracje

Redakcja zyciepomorza.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów kultury, turystyki i zdrowia łączy pasję do odkrywania fascynujących zakątków świata, inspirujących wydarzeń kulturalnych oraz praktycznej wiedzy zdrowotnej. Nasza misja to stworzenie przestrzeni, w której czytelnicy zanurzą się w bogactwie kulturowych doświadczeń, odkryją magiczne miejsca na mapie globu, a jednocześnie zdobędą praktyczne wskazówki dotyczące dbałości o zdrowie. Dołączcie do naszej społeczności, aby wspólnie eksplorować różnorodność kultury, turystyki i zdrowego stylu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Blogowy przewodnik po najpiękniejszych parkach narodowych na świecie
Top 10 najpiękniejszych miasteczek w Europie, które warto odwiedzić
Kemping od podstaw – kompletny przewodnik dla początkujących turystów

Jesteś zainteresowany reklamą?

Kemping od podstaw – kompletny przewodnik dla początkujących turystów