Strona główna
Turystyka
Tutaj jesteś

Turystyka piesza i rowerowa w Polsce – ciekawe szlaki i miejsca do zobaczenia

11 stycznia 2023 turystyka piesza


Coraz więcej osób zwiedza Polskę, a jest co oglądać. Do dyspozycji są góry, morze, jeziora i piękne większe lub mniejsze miejscowości, które zachwycają. Turystyka piesza i rowerowa jest coraz powszechniejsza i zarówno młodsi, jak i starsi preferują spędzanie w ten sposób weekendów, urlopów lub jednodniowych wypadów.

Turystyka piesza – miejsca, które trzeba zobaczyć

Turystyka piesza od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem, choć w ostatnim czasie przeżywa renesans. Taka forma aktywności nie wymaga dużego wkładu finansowego. Wystarczą dobre buty i ubranie przeciwdeszczowe. Przyda się też plecak i mapa. Można chodzić po górach, zwiedzać wybrzeże polskie, Mazury czy miasta, w których kryje się wiele tajemnic. Na pewno warto przyjechać w Sudety i zobaczyć ziemię kłodzką. Jest to przepiękny rejon, który ciężko byłoby przejść w ciągu kilku dni. Doskonałym wyborem na piesze wycieczki są także Kaszuby i Mazury. W pięknych okolicznościach przyrody można chodzić godzinami, zrelaksować się i odpocząć. Osoby, które lubią się trochę wspinać, powinny wybrać się w Tatry lub Bieszczady. Oczywiście wszystkie góry w Polsce są piękne i warto je zobaczyć. Nie trzeba od razu wchodzić na najwyższe szczyty.

Turystyka rowerowa dla amatorów i zawodowców

Oprócz turystyki pieszej turystyka rowerowa w ostatnich latach zyskuje na popularności. Wiele osób jeździ na urlop z rowerem i przemierza szlaki, których jest coraz więcej. Na uwagę na pewno zasługują ścieżki rowerowe nad morzem. Jest ich bardzo wiele i można przejechać praktycznie całe wybrzeże wzdłuż. W wielu większych i mniejszych miastach także powstają liczne ścieżki rowerowe, dzięki czemu całe rodziny mogą spędzać aktywnie czas. Dla zawodowców i bardziej wymagających turystów polecane są trasy downhill, które z pewnością podniosą adrenalinę. Rowerem można przemierzyć praktycznie cały kraj, co może być ciekawą formą spędzenia urlopu czy weekendu.

Turystyka w Polsce – góry, jeziora, morza i nie tylko

Turystyka w Polsce od paru lat kwitnie. Do kraju przyjeżdżają osoby zza granicy, które coraz chętniej spędzają urlop nad morzem lub w górach. W miejscach, które są warte zobaczenia, powstają nowe hotele i miejsca noclegowe, a także baza gastronomiczna jest dość ciekawa. Turyści mogą próbować lokalnych przysmaków lub wejść do muzeów czy skansenów, aby zobaczyć, jak wyglądało życie na danym terenie. Oferta turystyczna jest bardzo szeroka, a więc nie zabraknie atrakcji dla osób w każdym wieku. Zarówno dzieci, młodzież, dorośli, jak i seniorzy będą mogli znaleźć coś ciekawego dla siebie w każdym zakątku Polski.

Dlaczego warto zwiedzać Polskę?

Choć w ostatnich latach wiele osób podróżuje za granicę, to jednak wiele z nich wybiera na długie weekendy czy urlop pobyt w kraju. Polska ma wiele do zaoferowania. Można spędzić czas nad morzem, w górach, nad jeziorem lub w mieście. Do wyboru są noclegi w różnych obiektach. Można nocować w apartamencie lub biwakować pod namiotem. Ceny także są zachęcające i dużo niższe niż pobyt zagraniczny. Do tego można poznać lepiej własną kulturę i historię.

Zalety stosowania monitoringu

Redakcja zyciepomorza.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów kultury, turystyki i zdrowia łączy pasję do odkrywania fascynujących zakątków świata, inspirujących wydarzeń kulturalnych oraz praktycznej wiedzy zdrowotnej. Nasza misja to stworzenie przestrzeni, w której czytelnicy zanurzą się w bogactwie kulturowych doświadczeń, odkryją magiczne miejsca na mapie globu, a jednocześnie zdobędą praktyczne wskazówki dotyczące dbałości o zdrowie. Dołączcie do naszej społeczności, aby wspólnie eksplorować różnorodność kultury, turystyki i zdrowego stylu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

dom nad jeziorem
zajęcia sportowe dla dzieci
bluza rowerowa

Jesteś zainteresowany reklamą?

bluza rowerowa