Strona główna
Kuchnia
Tutaj jesteś

Tradycyjna kuchnia polska – co serwować?

20 lutego 2023 co zjeść na obiad


Tradycyjna kuchnia polska zyskuje na popularności nie tylko w naszym kraju, ale też w innych państwach. Obcokrajowcy coraz częściej doceniają jej kompozycje smakowe. Tradycyjna kuchnia polska jest nie tylko charakterystyczna, ale też smaczna, a dodatkowo oferuje bogactwo smaków oraz różnorodnych potraw. Warto dowiedzieć się, co zjeść na obiad.

Polski obiad

W tradycyjnej kuchni polskiej można znaleźć słone, kwaśne oraz słodkie smaki w postaci kotletów schabowych, pierogów z grzybami i kapustą, sernika, a ponadto makowca. Do tego dolicza się gołąbki, golonki, rosół, żurek oraz barszcz. W tradycyjnej kuchni polskiej znajdzie się bardzo dużo smaków – od słodkiego, przez słony, aż po kwaśny. Okazuje się, że nie jest to koniec. Polska kuchnia oferuje wiele różnorodnych dań, które smakują także obcokrajowcom. Mowa tutaj o zupach, daniach mącznych, ziemniaczanych, mięsnych oraz kiszonkach. Wyróżniają się też polskie ciasta. Wybór jest ogromny, dlatego każda osoba znajdzie coś idealnego dla siebie. Można postawić nie tylko na proste dania, ale też na nietypowe smaki. Dzięki tradycyjnej kuchni polskiej można zrobić zdrowy i smaczny obiad.

Najlepsze przepisy

Warto zauważyć, że nietypową specjalnością polskiej kuchni są dania kiszone, które wzbudzają niekiedy sporo kontrowersji, żeby ostatecznie zyskać nowych fanów. Do takich dań trzeba zaliczyć m.in. bigos, kiszone ogórki, zupę ogórkową, a także żurek. Szczególnie bigos oraz żurek stanowią swoistą wizytówkę tradycyjnej polskiej kuchni, gdyż mowa tutaj o połączeniu smaków oraz produktów, które nie występuje w innych zagranicznych kuchniach. Trzeba zauważyć, że jedną z wyróżniających się polskich potraw są delikatne pierogi, które można spróbować w różnych wersjach – można postawić na wersję na słono, na kwaśno, a także na słodko, czyli z owocami. Bardzo popularne są pierogi z twarogiem oraz ziemniaczanym ruskim farszem, a ponadto z kapustą i grzybami. Wielbiciele słodkich smaków mogą postawić na wersję z truskawkami bądź jagodami. Warto też powiedzieć nieco o leśnej stronie naszej kuchni. Jest to świetna okazja do spróbowania nietypowych produktów. Mowa tu nie tylko o grzybach, które dorzuca się do pierogów oraz bigosu, ale też o jagodach w pierogach.

Co zjeść na obiad?

Warto zauważyć, że miłośnicy mięs mają w polskiej kuchni duży wybór, gdyż mięsa pojawiają się w tym przypadku w różnych postaciach – od golonki, przez flaki, kończąc na kotletach schabowych. Należy zaznaczyć, że zupy polskie to również bogactwo smaków oraz kolorów. Bardzo popularna jest zupa pomidorowa, żurek barszcz, krupnik, rosół, kapuśniak, a także ogórkowa. Na drugie danie bardzo lubiana jest kaczka pieczona. Warto postawić na tradycyjny przepis pochodzący z Wielkopolski. Kaczka pieczona w polskiej wersji podawana jest z pieczonym jabłkiem, a także z modrą kapustą. Lubiany jest też tradycyjny kapuśniak, który należy przygotować na żeberkach oraz kapuście koszonej z dodatkiem włoszczyzny oraz aromatycznych przypraw, czyli kminku, liścia laurowego, ziela angielskiego, a ponadto majeranku.

Zalety stosowania monitoringu

Redakcja zyciepomorza.pl

Witajcie na naszym blogu, gdzie zespół naszych ekspertów z obszarów kultury, turystyki i zdrowia łączy pasję do odkrywania fascynujących zakątków świata, inspirujących wydarzeń kulturalnych oraz praktycznej wiedzy zdrowotnej. Nasza misja to stworzenie przestrzeni, w której czytelnicy zanurzą się w bogactwie kulturowych doświadczeń, odkryją magiczne miejsca na mapie globu, a jednocześnie zdobędą praktyczne wskazówki dotyczące dbałości o zdrowie. Dołączcie do naszej społeczności, aby wspólnie eksplorować różnorodność kultury, turystyki i zdrowego stylu życia.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kulinaria
co zjeść na obiad
kuchnia śródziemnomorska

Najlepsze potrawy indyjskie

11 stycznia 2023

Jesteś zainteresowany reklamą?

kuchnia śródziemnomorska