zyciepomorza.pl

Blog tematyczny o kulturze, turystyce i zdrowiu.

KuchniaTurystyka

Rekomendacje gastronomiczne. Sprawdź gdzie warto zjeść w Gdańsku.

Rekomendacje gastronomiczne. Sprawdź gdzie warto zjeść w Gdańsku.

Jeśli jesteś fanem Trójmiasta i jesteś jego mieszkańcem lub częstym bywalcem, a wciąż zastanawiasz się gdzie warto zjeść w Gdańsku, mamy dla Ciebie kilka propozycji, które na zawsze rozwieją Twoje wątpliwości. Dowiedz się jakie lokale są najbardziej polecane w tym mieście.

Gdańsk – gdzie zjeść najlepsze pomorskie dania?

Wiele osób uważa, że Trójmiasto jest najpiękniejszym regionem Polski. Ze względu na masę turystów, tereny te są wręcz zasypane restauracjami, knajpami i barami. Chcesz dowiedzieć się gdzie warto zjeść w Gdańsku? Otóż miasto to posiada punkty gastronomiczne o najróżniejszej tematyce, z różnorodnym menu ciekawym pomysłem. Pierwszym lokalem, które chcielibyśmy Ci polecić jest bardzo popularna restauracja Chleb i Wino. Miejsce to słynie z pysznej kuchni europejskiej, rozbudowanego menu i bogatego wystroju. Jeżeli lubisz potrawy z różnych zakątków kontynentu to miejsce jest właśnie dla Ciebie. Całkowicie odmienną propozycją jest Restauracja Bazar. Lokal ten różni się od poprzedniego przede wszystkim zamysłem i wystrojem. Właściciele postawili na proste elementy, brak przepychu i polskie akcenty. W lokalu spróbujesz typowo polskich potraw w dobrej cenie i będziesz mógł podziwiać Motławę i panoramę Gdańska. Przekonaj się, że warto odwiedzić to miejsce.

Gdzie warto zjeść w Gdańsku owoce morza?

Miasto, o którym mowa jest miejscowością nadmorską, dlatego chętnie przedstawimy ci miejsca, gdzie warto zjeść w Gdańsku właśnie owoce morza. Najlepiej ocenianą według opinii Google restauracją oferująca produkty prosto z Bałtyku jest Gabmas Seafood&Meat. Lokal ten posiada w swojej ofercie potrawy inspirowane kuchnią Ameryki Południowej, która bogata jest w krewetki, kalmary, ryby, ale i steki podawane w towarzystwie kolorowych warzyw. Kolejnym miejscem tego typu jest Restauracja Rybakówka, która przyciąga klientów nie tylko wspaniałymi daniami, ale i wystrojem nawiązującym do rybactwa. Spróbuj lokalnych produktów w przytulnej atmosferze i daj się skusić na pyszne ryby podawane z frytkami, pieczywem i autorskimi sosami. Teraz już wiesz gdzie warto zjeść w Gdańsku potrawy prosto z morza.

gdzie warto zjeść w Gdańsku
gdzie warto zjeść w Gdańsku

Lokale czarujące wystrojem

Zdecydowanie najwyżej ocenianą restauracją według opinii Google jest Restauracja Fino. Jest to miejsce, gdzie warto zjeść w Gdańsku nowe wersje tradycyjnych dań podane w eleganckim stylu. Lokal przyciąga uwagę turystów swoim ekskluzywnym wystrojem. Jeżeli więc nie żałujesz pieniędzy na naprawdę dobre jedzenie, musisz odwiedzić Fino!

Równie elegancką propozycją może być Canis Restaurant. Lokal usytuowany w magicznym miejscu uroczych kamieniczek, który proponuje swoim gościom pyszne potrawy i najwyższej jakości wino. Znajdziesz tutaj dania mięsne, rybne i wegetariańskie, a także wymyślne desery i ciekawe trunki. Nie może Cię tutaj zabraknąć.

Teraz już wiesz, gdzie warto gdzie warto zjeść w Gdańsku, dlatego zabierz swoich znajomych i zaskocz ich niecodziennymi miejscami i pysznym jedzeniem.

Udostępnij